תחרויות כתיבה

תחרויות הכתיבה שלנו נועדו למשוך כותבות וכותבים מוכשרים לתרום למיזמי קרן ויקימדיה, ולפתח מיזמים אלה.

כל התחרויות מאורגנות על ידי עמותת ויקימדיה ישראל, ולעתים משתתפים בארגונם גופים נוספים בעלי מומחיות בתחומי התוכן הרלוונטיים.

המשתתפים נהנים ממשחק תחרותי, תורמים מהידע שלהם לחברה, וזוכים תוך כדי כך לליווי והדרכה מצד עורכים מנוסים במיזמי ויקימדיה.

 

הנה כמה דוגמאות לתחרויות כתיבה מבית ויקימדיה ישראל:

 

פיזיוויקי היא תחרות שנתית נושאת פרסים לכתיבת ערכים בנושאים מדעיים בוויקיפדיה העברית. התחרות יוסדה כדי למשוך לוויקיפדיה העברית כותבים בעלי אוריינטציה מדעית, ולשפר את ערכיה הנוגעים למדע. אנו מאמינים כי שיפור הערכים בוויקיפדיה העברית בתחום המדע יסייע בקידום החינוך המדעי בישראל, משום שוויקיפדיה העברית היא מקור מידע מרכזי עבור התלמידים קוראי העברית בישראל.

התחרות מאורגנת בשיתוף המחלקה לפיזיקה והפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר אילן והאגודה הישראלית לפיזיקה.

דוגמה לערכים שזכו בתחרות בשנים קודמות: תקשורת אופטית, גלבו, כוכב לכת דמוי ארץ, חור שחור, פלזמה (מצב צבירה), משוואות אוילר (מכניקת הזורמים), מרחב זמן.

 

נשים יוצרות ערך היא תחרות נושאת פרסים שהתקיימה בשנת 2015, ובמסגרתה נכתבו ערכים על עשרות נשים מרכזיות בחברה הישראלית ובעולם היהודי. התחרות נועדה למשוך לוויקיפדיה כותבות וכותבים נוספים, ולקדם את חשיפת הציבור לפועלן הייחודי של נשים מובילות.

התחרות אורגנה בשיתוף ארגון הנשים הציוני הבינלאומי ויצו.

הערכים שזכו בתחרות: מלכה ברוורמן, דפנה למיש, עפרי כנעני.

 

המרוץ למילון היא תחרות נושאת פרסים שהתקיימה בחודשים יולי-אוגוסט 2015, במטרה להרחיב את מגוון הערכים בוויקימילון ולגייס כותבות וכותבים נוספים לקהילת העורכים במיזם.

התחרות אורגנה בשיתוף מתנדבי ויקימילון ונציגי האקדמיה ללשון העברית.

דוגמאות לערכים שזכו בתחרות: ענקרהיטחזון, סליהיציבנשימשברנביחהנהמההריח.

התגובות סגורות