אקדמיית ויקיפדיה 2013

 

כנס אקדמיית ויקיפדיה הוא הכנס המוביל והמרכזי המציג את מיזמי קרן ויקימדיה וטכנולוגיית ויקי במדינת ישראל. הכנס הינו כנס מקצועי ואקדמי, הבוחן את שילובן של מערכות ויקי ומערכות תוכן חופשי במערכת האקדמית, החינוכית והעסקית, כמו גם השפעת טכנולוגיית הוויקי על הנגשת המידע לציבור בישראל. הכנס מתקיים זו השנה החמישית ברציפות (החל משנת 2009) ולוקחים בו חלק מדי שנה מאות משתתפים, בהם אנשי אקדמיה, מומחי תוכן ואנשי תקשורת.

כנס אקדמיית ויקיפדיה החמישי שייערך השנה ב-2 ביוני במרכז הבינתחומי הרצליה ישים דגש מיוחד על  שאלת שיעור השתתפותן של נשים בוויקיפדיה, ויתמקד בסיבות, בהשפעות ובתוצאות של שיעור הכותבות הנמוך בוויקיפדיה וכן יקיים דיאלוג במטרה ליצור פלטפורמה לשינוי מצב זה. אין מחלוקת כי אחוז הנשים הכותבות בוויקיפדיה נמוך. פחות מרבע מהכותבים בוויקיפדיה הן נשים ובהתאם, קרן ויקימדיה העולמית שמה לעצמה מטרה להעלות את אחוז הנשים הכותבות ל- 25% עד שנת 2015.

המרצה המרכזית תהיה הגברת בישאקה דאטה, חברת הוועד המנהל של קרן ויקימדיה העולמית ותומכת ידועה בקבוצות נשים במדינתה הודו ובפעילות הכוללת של הקרן. בישקה תדבר על הנושא של כתיבת נשים בוויקיפדיה.

 

 הכנס בתמיכת בית הספר סמי עופר לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה

IDC_Ofer_H_BL

ובחסות:

לוגו איגוד האינטרנט לוגו סלונה
רוצים גם לתת חסות?

סגור לתגובות.

התגובות סגורות